ЛИПОВЕЦЬКИЙ ВІСНИК плюс Четвер, 21 січня, 03:41

Руслан Демчак розповів які пропонуються зміни в реформуванні ринку капіталів України
Четвер, 21 січня 2021, 03:41
Народний депутат Фракції Блок «Петра Порошенка» Руслан Демчак в своєму блозі, розповів, що наразі завершується розробка комплексного законопроекту щодо врегулювання товарного біржового ринку та ринку похідних інструментів - деривативів.
 
До цього процесу залучені представники Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР), експерти з міжнародних організацій, в тому числі Міністерство фінансів, МЕРТ, НБУ, а також ЄБРР, МВФ і USAID.
 
«Основна метою розробки даного комплексного законопроекту – є імплементація кращих міжнародних практик для забезпечення ефективного нагляду та розвитку фондового ринку (ринок капіталів) в Україні, а також з метою реалізації затверджених положень Національної ради реформ» - зазначає Демчак.
 
Парламентар підкреслює, що Україна має всі шанси стати країною, на котування цін якої на сільськогосподарську продукцію на біржевому ринку, має рівнятися світ. І хоча законопроект передбачає більш широку лінійку базових інструментів (товарів, валют), основна ставка все ж таки робиться на сільськогосподарські товари.
 
«Пропонується через електронні складські розписки створити похідні інструменти - деривативи (право: купити, продати по зазначеній ціні, в зазначені терміни базовий актив, наприклад партію зерна і т.п.).
 
На сьогоднішній день деривативи укладаються, але їх обсяги незначні та мають коротку лінійку. Законопроектом передбачається, що обсяг ринку деривативів перевищуватиме ВВП, будуть наявні всі групи деривативів та гібридні фінансові інструменти» - пояснює член Національної ради реформ фінансового ринку Руслан Демчак.
 
Згідно законопроекту, регулювання та функціонування ринку здійснюватиметься  відповідно до вимог ЄС.
 
Обсяг біржової торгівлі має збільшитись на понад 5% оптового обороту на відміну від наявного на сьогоднішній день – 0,026%.
 
Нові взаємовідносини передбачатимуть наявність ескроу-рахунків.
Демчак підкреслює, що законопроект вперше передбачає, що кваліфікованими інвесторами можуть виступати міжнародні фінансові організації, іноземні держави та їх центральні банки, фінансові установи України та НБУ, а також юридичні та фізичні особи, що можуть бути визнані кваліфікованими інвесторами. Це дасть можливість наповнити український ринок капіталів живими ресурсами, на думку експертів, об’єм ринку капіталів може сягати об’єму рівного банківському сектору!   
 
Найближчим часом законопроект буде поданий до Верховної Ради.
 
 
Статті
Три вінницькі університети потрапили до ТОП-50 в Україні
Оприлюднено щорічний рейтинг українських університетів. Загалом оцінили понад 200 навчальних закладів освіти. До переліку увійшли п’ять вишів Вінниці. Рейтинг підготував загальнонаціональний портал Освіта.ua.
Соціологи визначили фаворитів на позачергових виборах до Верховної Ради по 18 округу
Павло Довгань: нове обличчя старого регіонала Калетника
23-річний Павло Довгань використовує 73-відсотковий рейтинг Зеленського, аби пропхати до Верховної Ради 70-річного Григорія Калетника.
Читати всi >>>
Курс валют
Курс валют на портале Finance.UA