ЛИПОВЕЦЬКИЙ ВІСНИК плюс Неділя, 24 березня, 09:00

Руслан Демчак розповів які пропонуються зміни в реформуванні ринку капіталів України
Неділя, 24 березня 2019, 09:00
Народний депутат Фракції Блок «Петра Порошенка» Руслан Демчак в своєму блозі, розповів, що наразі завершується розробка комплексного законопроекту щодо врегулювання товарного біржового ринку та ринку похідних інструментів - деривативів.
 
До цього процесу залучені представники Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР), експерти з міжнародних організацій, в тому числі Міністерство фінансів, МЕРТ, НБУ, а також ЄБРР, МВФ і USAID.
 
«Основна метою розробки даного комплексного законопроекту – є імплементація кращих міжнародних практик для забезпечення ефективного нагляду та розвитку фондового ринку (ринок капіталів) в Україні, а також з метою реалізації затверджених положень Національної ради реформ» - зазначає Демчак.
 
Парламентар підкреслює, що Україна має всі шанси стати країною, на котування цін якої на сільськогосподарську продукцію на біржевому ринку, має рівнятися світ. І хоча законопроект передбачає більш широку лінійку базових інструментів (товарів, валют), основна ставка все ж таки робиться на сільськогосподарські товари.
 
«Пропонується через електронні складські розписки створити похідні інструменти - деривативи (право: купити, продати по зазначеній ціні, в зазначені терміни базовий актив, наприклад партію зерна і т.п.).
 
На сьогоднішній день деривативи укладаються, але їх обсяги незначні та мають коротку лінійку. Законопроектом передбачається, що обсяг ринку деривативів перевищуватиме ВВП, будуть наявні всі групи деривативів та гібридні фінансові інструменти» - пояснює член Національної ради реформ фінансового ринку Руслан Демчак.
 
Згідно законопроекту, регулювання та функціонування ринку здійснюватиметься  відповідно до вимог ЄС.
 
Обсяг біржової торгівлі має збільшитись на понад 5% оптового обороту на відміну від наявного на сьогоднішній день – 0,026%.
 
Нові взаємовідносини передбачатимуть наявність ескроу-рахунків.
Демчак підкреслює, що законопроект вперше передбачає, що кваліфікованими інвесторами можуть виступати міжнародні фінансові організації, іноземні держави та їх центральні банки, фінансові установи України та НБУ, а також юридичні та фізичні особи, що можуть бути визнані кваліфікованими інвесторами. Це дасть можливість наповнити український ринок капіталів живими ресурсами, на думку експертів, об’єм ринку капіталів може сягати об’єму рівного банківському сектору!   
 
Найближчим часом законопроект буде поданий до Верховної Ради.
 
 
Статті
ЕЛЕКТРОМОБІЛізація!!!
Людство стоїть на порозі керованого термоядерного холодного синтезу. А використання енергії сонця, вітру та води стало не просто реальністю, а глобальним трендом, котрий ліг в основу Паризької угоди зі скорочення шкідливих викидів і обмеження глобального потепління до 2050 року. Сьогодні людство переступає межу нових технологій переміщення людини в просторі.
Что нужно сделать Украине для создания умных городов?
Умные технологии все чаще на слуху — часы, бытовая техника, дома и даже целые города... За ними — будущее. Более того — и настоящее тоже. Ведь они среди нас и развиваются так же стремительно, как и интернет вещей (IoT). И невозможно не заметить, как они воздействуют на муниципальные услуги по всему миру
Как не нужно действовать в кризисной ситуации: чему неаграриев может научить распространение вируса АЧС
Практически ежедневные сообщения из регионов Украины об очередной вспышке африканской чумы свиней (АЧС) любому человеку не из агробизнеса хочется как можно быстрее пролистать и забыть. Но если посмотреть на ситуацию со стороны, в ней можно увидеть не только несчастных свиней, но и кейсы для антикризисной работы любого бизнеса

Читати всi >>>
Курс валют
Курс валют на портале Finance.UA