ЛИПОВЕЦЬКИЙ ВІСНИК плюс Четвер, 21 січня, 03:08

Рік Президента Порошенка. Позитивні зміни.
Четвер, 21 січня 2021, 03:08
Зберіг країну, організував потужний захист України від захоплення Росією, спираючись на всенародну підтримку та колосальний патріотичний порив.
 
Ще рік тому Москва не приховувала своїх планів відтяти від України як мінімум половину її території: Схід та Південь. Донбас майже повністю перебував під контролем бойовиків. Символічно, що саме напередодні річниці президентства, офіційно проголошено про закриття проекту «Новоросія», а Лавров визнав, що так звані ЛНР та ДНР мають залишитися частиною України.
 
Завдяки дипломатичному хистові, сформував широку міжнародну коаліцію на підтримку України, забезпечив єдину політику ЄС щодо Росії, впровадження санкцій та консолідований тиск євроатлантичної спільноти на Москву, що стало потужним фактором стримування Кремля.    
 
Фінансування Збройних сил України збільшено до 40 537 061 200 грн.
 
Разом на оборону країни в 2015 року Україна витратить за різними статтями витрат до 90 млрд грн.
 
Створено нові Збройні Сили. Рік назад армії не було, а тепер є. Так, все ще бракує сучасної зброї, держава поки не може обійтися без допомоги волонтерів, та армія - вже є. Вона боєздатна і змогла зупинити на Донбасі одну із найсильніших армій світу – російську.  Швидкими темпами відроджується військово-промисловий комплекс, який ремонтує та постачає нову зброю до армії.  
 
Від окупантів звільнено більшу частину території Донбасу, і лише третина його залишається поки що під контролем росіян. 
 
Стратегія Президента, яка передбачає  поєднання зміцнення обороноздатності та нарощування збройних сил із політико-дипломатичними зусиллями є єдино правильною, - з урахуванням колосальної військової переваги Росії. Увесь світ визнав основою врегулювання мирний план Порошенка. Порошенко за мир, але він далеко не пацифіст.
 
Обраний рівномірно у всіх регіонах, проводить зважену гуманітарну політику, яка забезпечує та посилює єдність в країні, гуртує українців в єдину та міцну  політичну націю.  (З одного боку закон про декомунізацію, з іншого – широке відзначення Дня перемоги). 
 
Підписано Угоду про асоціацію з ЄС. Зусиллями нашої дипломатії, більша частина країн ЄС її вже ратифікувала. Попри агресію Росії проти України та шалений тиск  Москви на Європу, Угода повністю вступає в силу з 1 січня 2016 року. На Ризькому саміті Східного партнерства добився, аби ЄС назвав чіткі календарні рамки запровадження безвізового режиму, який стане реальністю вже наступного року.
 
Завдяки твердій політичний волі, зміг забезпечити безконфліктний та демократичний розпуск старої Верховної Ради, бездоганно провести дострокові парламентські вибори, сформувати коаліції та новий Уряд, - без цього розпочати реформи було неможливо. Попри всі недоліки в роботі Уряду, це сама реформаторська команда в історії усіх українських урядів, до роботи якої за ініціативи Президента залучено іноземців.  Люди не відчувають поки що результатів реформ, але  вони процес стартував лише півроку тому (з моменту формування коаліції).
 
Зіграв ключову роль в досягненні домовленостей з МВФ, які дозволили уникнути дефолту, повної економічної катастрофи і дали можливість розпочати процес стабілізації курсу та фінансової системи. Особисто добився виключення із меморандум норми про підвищення пенсійного віку. Однак, слід брати до уваги,  що у світовій історії ще не було прецедентів, коли б в країні, проти якої здійснюється агресія, зростав рівень життя. Україна не виняток.  За умови досягнення миру, можна розраховувати на початок зростання економіки в 2016 році.
 
Завершено формування оновленої законодавчої бази для боротьби з корупцією. На конкурсній основі визначено директора Національного антикорупційного бюро, і тепер так само на конкурсній основі  формується його  склад.  Першим заступником директора НАБУ, заступником генерального прокурора і першим заступником міністра внутрішніх справ працюють грузинські фахівці, які у себе на Батьківщині добилися вражаючих успіхів в боротьбі з корупцією і тепер запровадять ці технології в Україні. До команди Порошенка, до речі, приєднався і Михаїл Саакашвілі.
 
Низку гучних корупційних скандалів, відставок і затримань слід розглядати як початок реальної боротьби з корупцією та оздоровлення політичного організму.  Доречно звернути увагу, що члени президентської команди поки що не втрапили в жоден корупційний скандал.
 
Самі грузини не під диктофон визнають, що у них виходило швидше завдяки авторитарній владі Президента. Дійсно, Саакашвілі діяв в умовах жорсткої президентської республіки. В Україні – парламентсько-президентська модель, всі ключові рішення мають узгоджуватися між 5-ма членами коаліції, що потребує затрат часу. Порошенко, по-перше,  зробив висновки із 2005 та 2009 років, і забезпечує єдність в роботі команди, і його модель стосунків з Прем’єром діаметрально протилежна тій, яка була між Ющенком та Тимошенко. По-друге,  він не намагається узурпувати владу, не порушує демократичних прав та свобод, діє строго в рамках чинної конституційної моделі, а на парламент впливає в демократичний спосіб через власну, найбільшу, фракцію.
 
Став ініціатором проведення реформ – першим пропонує нововведення, підштовхуючи до них уряд і парламентську більшість:
 • Утворив Національну Раду Реформ, яка стала майданчиком для узгодження позицій органів влади;
 • Став ініціатором утворення Національного Антикорупційного Бюро;
 • Привів волонтерів у структури Міністерства оборони і створив нові можливості для кар’єрного росту командирів, що відзначилися в боях;
 • Ініціював обговорення ряду резонансних реформістських тем;
 • Патронує всім проектам реформ, що наближують Україну до ЄС навіть тоді, якщо їх пропонують політики «чужих» фракцій. Наприклад, реформа МВС.
 
Розпочав боротьбу з олігархами – демонструє чітку політичну волю для розмежування олігархічного бізнесу і державних ресурсів. Не змінив своєї позиції попри шалений спротив олігархів і спроби дискредитації.
 • Звільнив Ігоря Коломойського з посади голови ОДА, підписав закон про АТ, що призвело до зміни керівництва Укрнафти та Укртранснафти;
 • Провів через парламент та підписав закон про ринок природного газу, чим обмежив вплив Дмитра Фірташа на галузь та використання ним газорозподільчих мереж;
 • Політично підтримав міністра енергетики Володимира Демчишина, який обмежив монополізм та вплив Ріната Ахметова, попри спротив навіть у коаліції.
 
Запропонував зміни до Конституції у частині децентралізації влади, які лягли в основу мирного плану врегулювання ситуації на Донбасі та стали кінцевим основним пунктом Мінських домовленостей.
Створено Конституційну комісію, яка розпочала активно напрацьовувати проект змін.
Прийнято закон про особливий порядок самоврядування в деяких районах Донбасу, який вступить в силу після повного виконання Мінських домовленостей:
 • Припинення вогню та відведення важких озброєнь;
 • Звільнення всіх заручників;
 • Виведення іноземних військ;
 • Відновлення державного кордону;
 • Проведення виборів за українським законодавством.
  
Ініціював світоглядні зміни в питанні ставлення до участі України у Другій світовій війні.
 • Вперше на державному рівні Україна відзначила День пам’яті і примирення, згадавши всі жертви війни і всіх визволителів: і воїнів УПА і воїнів Червоної армії.
 • Підписав пакет декомунізаційних законів, не звертаючи увагу на критику з боку Москви та невдоволення деяких політиків у Польщі;
 • Підняв на новий рівень проблеми депортованого народу – кримських татар, пообіцявши надання їм статусу корінного народу;
 
Вперше за багато років добився консолідації українців, попри мовне розділення.
Президент Порошенко першим наважився говорити про патріотизм російськомовних українців, повторюючи, що вони люблять Україну російською не менше, ніж україномовні.
 
Звісно за рік на фоні завищених очікувань та втоми суспільства від російської агресії та спровокованої неї економічної кризи, цілком природно, що рейтинг Порошенка впав. Але при тому він залишається самим популярним політиком, має найвищі показник довіри, і люди не бачать йому альтернативи. Навіть опоненти Порошенка визнають,  що ніхто краще за нього не впорався би з тим вантажем надзвичайно складних проблем, які випали на долю України минулого року.
 
Об’єктивно, Порошенко найкраще підготовлений і найсильніший з усіх п’яти українських президентів.
 
NB.  Щодо продажу бізнесу… Ніхто більше, ніж сам Порошенко, не зацікавлений в тому, щоб реалізувати цю обіцянку. Залучення до процесу такої авторитетної світової компанії як «Ротшильд» свідчить про  серйозність намірів. Війна та криза в Україні ускладнюють цей процес. Врешті-решт, Порошенко обіцяв продати «Рошен», а не віддати його комусь задарма. 
 
Щоб підставити Порошенка перед виборцями, на зриву продажу працює і Путін. Він заарештував активи Липецької фабрики, яка є частиною компанії «Рошен». Це позбавило Порошенка можливості продати фабрику, якої він хотів позбутися якнайшвидше, ще раніше, ніж «Рошен» в цілому. 
 
http://vinnlife.com/
Статті
Три вінницькі університети потрапили до ТОП-50 в Україні
Оприлюднено щорічний рейтинг українських університетів. Загалом оцінили понад 200 навчальних закладів освіти. До переліку увійшли п’ять вишів Вінниці. Рейтинг підготував загальнонаціональний портал Освіта.ua.
Соціологи визначили фаворитів на позачергових виборах до Верховної Ради по 18 округу
Павло Довгань: нове обличчя старого регіонала Калетника
23-річний Павло Довгань використовує 73-відсотковий рейтинг Зеленського, аби пропхати до Верховної Ради 70-річного Григорія Калетника.
Читати всi >>>
Курс валют
Курс валют на портале Finance.UA