ЛИПОВЕЦЬКИЙ ВІСНИК плюс Субота, 19 вересня, 22:24

Микола Майданюк: «Нинішня команда міських управлінців поставила перед собою завдання створення міста комфортного для проживання»
Субота, 19 вересня 2020, 22:24
Цьогоріч на місцевих виборах ми переобиратимемо міського голову міста Липовець. Майданюк Микола Іванович – людина, яка не потребує додаткового представлення. Його знають і поважають липівчани вже не один рік. Він має нагороди різних рівнів, зокрема перебуваючи на посаді міського голови Липовця з 2010 року – був нагороджений  почесною відзнакою «За вагомий внесок у розвиток Вінниччини» та дипломом як переможець обласного конкурсу  на звання «Людина року» в  номінації  «Міський голова, голова районної ради».
 
Сьогодні, з одного боку, Миколі Івановичу  просто йти на вибори, оскільки вже роками сформований авторитет земляків, з іншого, необхідно довести, що попереду ще багато ініціатив та задумів.
 
 
- Миколо Івановичу, чому Ви балотуюся на новий термін?
 
- Перебуваючи на посаді міського голови  та й на інших керівних посадах, чітко зрозумів, що вибори міського голови це – не просто вибори однієї особи, це вибори команди, яка буде реалізовувати відповідну свою програму. Один міський голова без команди – нічого не вартий. Сьогодні така досить ефективна команда однодумців в міській раді нинішнього скликання – сформована. Тому ідучи на вибори переконаний, що ми приступимо до роботи на другий же день після виборів. Їх не потрібно ні підбирати, ні навчати, що потребує досить довгого часу.
 
Крім уже реалізованих проектів, у нас є чимало проектів, які знаходяться на початковій стадії їх реалізації. З приходом нових людей, їхня реалізація призупиниться, принаймні на деякий час, хоча б по тій причині, що необхідно буде розібратися в їх суті. А враховуючи те, що нова команда обирається лише на два роки, реалізація деяких з них стане просто неможливою. Тому наша команда вирішила, що ми просто зобов’язані іти на вибори і перемогти, а інакше навіщо ми давали обіцянки громаді створюючи «Стратегію розвитку міста до 2020 року».
 
- Розкажіть будь ласка про стратегічні бачення розвитку міста.
 
- Ідучи на вибори розумію, що наступна каденція буде дуже специфічною, перш за все її термін всього два роки і часу на розкачку не має, по друге – це каденція реформ (об’єднання громад, реформування повноважень органів місцевого самоврядування). Тут важливо підготувати кадри до роботи в нових умовах та отримати найбільшу кількість преференцій, які гарантує держава об’єднаним громадам.
 
Щодо першого, така робота нинішньою командою вже ведеться – вивчення досвіду країн Європи та США (поїздки за кордон з метою вивчення досвіду, приїзд іноземних делегацій в м. Липовець, підписання відповідних угод щодо надання методичної допомоги та інше), щодо другого, то досвід в цьому напрямку  в рамках участі в міжнародних проектах, грандах, конкурсах тощо.
 
Нажаль, нинішнє виборче законодавство досить заполітизоване і вважаю першочергово потрібно зробити все, щоб «деполітизувати» роботу депутатського корпусу. Депутати не повинні бути розірвані на окремі політичні групки. Сила депутатського корпусу в єдності. В основу роботи міського голови та всієї команди будуть покладені принципи гласності, демократичності, прозорості, врахування думки кожного жителя міста.
 
Запорукою розвитку міста – є збільшення бюджету. Поряд із роботою по залученню інвестицій щодо створення нових підприємств, значна увага буде приділятися роботі по залученню грантових коштів, зокрема і коштів міжнародних фінансових донорів, залучимо до написання грантів найбільшу кількість громадськості, при цьому якнайширше використовуватимуться  наші міжнародні зв’язки, підтримку закордонних партнерів (відповідні домовленості нинішньої міської ради з зарубіжними партнерами вже є).
 
На сьогодні, в Липовці відпрацьована система надання адміністративних, соціальних та побутових послуг. Ця система буде вдосконалюватися за рахунок введення нових сучасних  технологій, зокрема впровадження системи електронного самоврядування.
 
 
- Які найближчі плани Ви ставите перед собою?
 
- Нинішня команда міських управлінців поставила перед собою завдання створення міста комфортного для проживання. Тому ми й надалі будемо займатися реалізацією цих планів. В першу чергу необхідно забезпечити всіх жителів міста питною водою. Планується ще у 2015 році забезпечити будівництво водогону на мікрорайоні Скакунка (території вул. Богдана Хмельницького, Тиха та інші), а в 2016 році будівництво нової свердловини та водогону в мікрорайоні Березівка. Крім того, в 2016-2017 роках планується будівництво двох резервних свердловин.
 
Нажаль, якість питної води, не тільки в Липовці, а й в усьому світі погіршується, тому ми вбачаємо за необхідне протягом двох наступних років на свердловини встановити системи доочистки води (робота в цьому напрямку вже розпочата).
 
Щодо водовідведення. На сьогодні, виготовлений проект каналізування центру Липовця. Вважаю, що за два роки даний проект нам вдасться реалізувати.
 
 
- Які ще пріоритети Ви ставите?
 
По тарифній політиці. Можу зазначити, що за рахунок збільшення абонентів водокористування та водовідведення відбудеться процес відносного призупинення росту тарифів.
 
Гарантом безпеки громадян є  будівництво, ремонт,  впорядкування доріг та встановлення вуличного освітлення. Кожен рік  наша команда планує будівництво не менше однієї асфальтованої дороги, як це було всі роки даної каденції, та протягом двох років плануємо зробити ремонт (висипка щебенем, відсівом та іншими матеріалами) переважної більшості другорядних нецентральних доріг.
 
Де взяти на це кошти? Протягом п’яти років щорічно, вкладалися кошти, біля міліонна гривень, на будівництво свердловин та підвідних водогонів. За  цю каденцію нам вдалося (крім частини мікрорайону Березівка) забезпечити місто водою, отже кошти які використовувалися на водозабезпечення можна направити на ремонт доріг. Крім того я вважаю, що частина нецентральних доріг, які пересікають всі вулиці мікрорайонів в перспективі повинні бути заасфальтованими. Деякі дороги, якщо відбудеться об’єднання громад, стануть дорогами які об’єднуватимуть  населені пункти об’єднаної громади і ремонт їх стане можливим за рахунок підтримки держави, правда, якщо управлінська команда міста зможе це все правильно подати (такий досвід в нас є, наприклад, ремонт за кошти бюджетів вищих рівнів об’їзної дороги, водогону по вул. Копитка та інші).
 
Вуличне освітлення. За два роки ми повинні завершити будівництво вуличного освітлення по всіх центральних вулицях та розпочати будівництво ліній на прилеглих до них дорогах.
 
Податкова політика. В системі місцевої податкової політики повинен домінувати компроміс інтересів бізнесу та бюджетної потреби, так як в нас і відбулося у 2014 році, коли ставки місцевих податків були прийняті на розширеній сесії міської ради при взаємній згоді депутатів та підприємців.
 
З метою підтримки розвитку особистих селянських господарств планується створення  обслуговуючого кооперативу.
 
Нинішня команда  міської ради має відповідні знання, досвід роботи, в тому числі із різними гілками влади та зарубіжними партнерами, що дає їй можливість  виконати свою передвиборчу програму.
 
- Як щодо підтримки підростаючого покоління?
- Молодіжна політика передбачає створення нових робочих місць, сприяння навчанню молоді за кордоном. Робота в даному напрямку ведеться. Вже підписані відповідні угоди із громадами Естонії та проводиться відповідна організаційна робота. Передбачається будівництво додаткового корпусу дитячого садка №2 та філій дитячого садка №1 на базі приміщення Кам’янецької школи (є  відповідні домовленості із Обласним фондом сприяння інвестиціям та будівництву про передачу незавершеного будівництва по вул. Шаталова  з подальшим його перепрофілюванням під корпус дитячого садка). В перспективі буде здійснюватися і подальша підтримка розвитку спорту.
 
Планується розпочати реконструкцію стадіону міста у сучасну споруду європейського зразка  та встановлення  комплексних (ігровий та спортивний) майданчиків в кожному мікрорайоні міста.
 
   
   
Ефективність роботи команди (окремі стратегічні показники розвитку міста дані в порівняльній характеристиці)
 

№ з/п

Показники соціально-економічного розвитку м. Липовець

Зроблено з 1992 по 2010 роки

Зроблено з 2010 по 2015 роки

1

Прокладено водопровідних мереж (км)

3

26

2

Збудовано нових ліній зовнішнього освітлення (км)

0,5

8

3

Прокладено доріг з новим асфальтним покриттям (км)

1,0

3,4

4

Проведено якісний благоустрій скверів і площ міста (одиниць)

0

3

5

Збудовано дитячих та спортивних майданчиків (шт.)

1

4

6

Придбано автотранспортних засобів для міського комунального підприємства (шт.)

1

3

7

Залучено грантових коштів (в т. ч. міжнародних), млн. грн.

0,03

4,6

8

Укладено міжнародних угод про партнерство (шт.)

0

3

 
 
Біографія
Майданюк Микола Іванович, народився  у 1962 році в с. Вернянка Липовецького району Вінницької області в сім’ї колгоспника. Навчався в Трощанській середній школі цього ж району.
 
Закінчив Вінницький державний педагогічний інститут та Київський інститут політології та соціального управління.
 
Працював на посадах вчителя школи, викладача профтехучилища, першого секретаря райкому комсомолу, завідуючого відділом райкому Компартії,  директора центру позашкільної роботи з дітьми та підлітками,керуючого справами Липовецької районної ради, начальника відділу праці УПСЗН, директора торгового відділу ПП «Агрофірма «Сімекс-Агро», заступником голови Липовецької райдержадміністрації.
 
Позапартійний. Одружений. Має двох дорослих синів.
 
 
Статті
Три вінницькі університети потрапили до ТОП-50 в Україні
Оприлюднено щорічний рейтинг українських університетів. Загалом оцінили понад 200 навчальних закладів освіти. До переліку увійшли п’ять вишів Вінниці. Рейтинг підготував загальнонаціональний портал Освіта.ua.
Соціологи визначили фаворитів на позачергових виборах до Верховної Ради по 18 округу
Павло Довгань: нове обличчя старого регіонала Калетника
23-річний Павло Довгань використовує 73-відсотковий рейтинг Зеленського, аби пропхати до Верховної Ради 70-річного Григорія Калетника.
Читати всi >>>
Курс валют
Курс валют на портале Finance.UA