ЛИПОВЕЦЬКИЙ ВІСНИК плюс Субота, 19 вересня, 21:05

Сергій Остапенко: «Ніхто за нас не зробить нашу роботу. Формуємо нову владну команду на всіх рівнях, закачуємо рукави і до праці!»
Субота, 19 вересня 2020, 21:05
Остапенко Сергій Володимирович з 2010 року є депутатом Липовецької районної ради, працює в бюджетному комітеті, приймає активну участь в вирішенні проблем життя району. Сьогодні Сергій Остапенко кандидат в депутати обласної ради від Партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність».
 
- Сергію Володимировичу, можна сказати, що в політиці Ви не новачок. З 2010 року Ви активно себе проявляли працюючи заступником міського голови міста Липовець, очолювали виборчу кампанію Руслана Демчака у 2012 року, сьогодні Ви вже помічник народного депутата та балотуєтесь до обласної ради. Для чого це Вам?
 
- Чому я балотуюсь в обласну раду? Наведу конкретний приклад. Весною поточного року ми подали на розгляд Міністерства регіонального розвитку 9 проектів на загальну суму понад 12 мільйонів гривень направлених на розвиток нашого Липовецького району. За допомогою Руслана Демчака, на рівні міністерства, досягнуто домовленостей про виділення коштів в розмірі 5-6 мільйонів гривень.
 
Проте в обласному керівництві кошти переділили і до нас дійшло менше половини. Вони пішли на  водопостачання в селах Сиваківці та Зозівка і на утеплення школи в селі Росоша. Ми зрозуміли, що нам не вистачає лобіювання на обласному рівні.  
 
Звичайно, можна поступово розвивати район і за рахунок місцевих бюджетів, але це дуже повільно і неефективно. Тому що кількість інфраструктурних, соціальних, екологічних проблем настільки велика, що можливостей місцевих бюджетів катастрофічно не вистачає. Очевидно, що без поєднання підтримки на рівні міністерств та обласному наш район якісного розвитку з власних сил не покаже.
 
- В чому Ви вбачаєте головне завдання для себе, як для депутата обласної ради.
 
- Я вважаю, що в нас є гарні перспективи для розвитку дрібного підприємництва в районі.  Мені прикро, що наш район навіть наполовину не забезпечує своїх внутрішніх мінімальних бюджетних потреб.
 
Нам потрібно змінити психологію «ручного» дотаційного району на психологію переможців.  Ми маємо гарних бізнесменів із управлінськими навичками. Але вони не бачать в сьогоднішніх умовах можливостей розвитку. В Україні як гриби після дощу розвиваються нові торгові марки, нові бренди, дрібні цехи по пошиттю одягу, взуття, випічки, переробка сільськогосподарської продукції, але наш район в основній масі продовжує стояти осторонь.
 
Для українського бізнесу відкриті ринки Європи, є чудовий досвід багаторічної співпраці на європейських ринках в ФГ «Україна» Повха Леоніда Івановича, продажі через Інтернет розкривають безмежні можливості внутрішнього ринку. 
 
Стабілізувалась ситуація на фронті, стабілізувались макроекономічні показники – потрібно починати думати про економічний розвиток. Тільки тоді підприємці вийдуть з тіні, збільшиться надходження від податків, створяться нові робочі місця. 
 
- Як ви гадаєте місцеві вибори, що відбудуться 25 жовтня, можуть вирішити всі проблеми?
 
- Сьогодні Україна поступово проводить реформи у різних сферах. Ми всі розуміємо, що Україна десятиліттями розвивалась неефективно, більшість процесів побудовані неправильно. Дуже добре, що у сьогоднішньої влади є бажання і відповідальність докорінно змінити всю систему зверху до низу. При цьому важливо розуміти, що одна і та ж проблема з Києва і з села виглядає зовсім по іншому. Задача депутатів  як представників виборців – знайти той баланс між потребами та інтересами громади і не допустити негативних наслідків від неефективного реформування. 
 
До речі, основна мета сьогоднішніх місцевих виборів – обрати команду кваліфікованих менеджерів – голів та депутатів усіх рівнів, аби реформи пройшли максимально ефективно.
 
Попереду – реформа децентралізації. Великі кошти прийдуть на місця в обхід обласного та районного бюджетів. І громади повинні визначитись – кому довірити управління даними коштами. Для цього місцева організація Партії «БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА «СОЛІДАРНІСТЬ» іде на вибори широким фронтом. З нами ідуть сотні кандидатів в депутати сільських та селищних рад,  27 кандидатів в депутати міської ради, 34 кандидати в депутати районної ради, майбутні  сільські, селищні та міський голова. Це люди, які підтвердили свій рівень компетентності і готовності до змін, та яким болить за рідну Липовеччину.
 
- Отже, з чого почати і як діяти?
- На сьогоднішній час в Липовецькому районі, думаю, неможливо знайти якусь сферу, де не накопичились глобальні проблеми. Навколо нас тотальна бідність. Від бідності люди закриваються, озлоблюються, загострюються суспільні відносини, збільшується рівень захворюваності.
 
Величезна проблема доріг, більшість з яких вже дорогами не назвеш – лише латки та ями, річки, в яких я ще малим плавав кожного літа, а зараз там гуси пішки ходять, сільські череди – які за два десятиліття зменшились в 3-5 разів. 
 
Але незважаючи на це ми маємо гарні напрацювання. Важливо продовжити вже зроблене, адже лише по м. Липовець є готова документація на ремонт садочка «Малятко» на 4,5млн.грн., готові проекти на асфальтування трьох доріг по місту на загальну суму понад 3 млн.грн.  В розробці чимало проектів по енергозбереженню комунальної сфери. В планах – будівництво додаткового великого резервуару води для закачування в нічний час, що дасть можливість знизити тариф на водопостачання. 
 
Прийшов час спільними зусиллями бюджетів усіх рівнів разом із агровиробниками згадати про дороги до наших сіл. 
 
Досвід нашої команди з розвитку Липовця має бути корисним усім громадам Липовецького району. Тому висновок один – ніхто за нас не зробить нашу роботу. Формуємо нову владну команду на всіх рівнях, закачуємо рукави – і до праці!!!
 
         
 
Автобіографія
 
Народився 20 березня 1975 року в місті Липовець в сім’ї робітників. Закінчив Липовецьку ЗОШ №2, Житомирський педагогічний інститут по спеціальності «вчитель фізики, математики та інформатики».
 
По закінченню інституту один рік працював вчителем в рідній школі. Далі змінив діяльність на банківського працівника та в період з 1997 по 2010 працював на різних, пройшовши шлях до начальника банківського відділення.
 
В 2010 році зайняв друге місце на виборах Липовецького міського голови та прийнятий на посаду заступника міського голови.
 
В 2012 році очолював виборчий штаб округу кандидата в народні депутати Руслана Демчака, який, нажаль вимушено був знятий із виборчих перегонів через конкурента.
 
З 2013 року заснував компанію ТОВ «Буран Плюс» та реалізував в рідному Липовці проект доступу до якісного широкополосного Інтернету для липівчан. За два роки проект отримав широку підтримку населення та вийшов в лідери ринку.
 
Статті
Три вінницькі університети потрапили до ТОП-50 в Україні
Оприлюднено щорічний рейтинг українських університетів. Загалом оцінили понад 200 навчальних закладів освіти. До переліку увійшли п’ять вишів Вінниці. Рейтинг підготував загальнонаціональний портал Освіта.ua.
Соціологи визначили фаворитів на позачергових виборах до Верховної Ради по 18 округу
Павло Довгань: нове обличчя старого регіонала Калетника
23-річний Павло Довгань використовує 73-відсотковий рейтинг Зеленського, аби пропхати до Верховної Ради 70-річного Григорія Калетника.
Читати всi >>>
Курс валют
Курс валют на портале Finance.UA