ЛИПОВЕЦЬКИЙ ВІСНИК плюс Середа, 20 березня, 15:34

Які дороги відремонтують цьогоріч на Вінниччині, - розповів керівник облавтодору Ігор Корольчук
Середа, 20 березня 2019, 15:34

До першого червня вінницькі дорожники мають встигнути завершити ямковий ремонт доріг. Одразу почнуть капітально ремонтувати об'їзну навколо Вінниці.

 

Керівник Вінницького облавтодору Ігор Корольчук розповів, які ще дороги відремонтують в першу чергу і чому ввів штрафи для підлеглих.

У першу чергу уже ремонтуємо київську трасу – від міста Калинівка до селища Стрижавка. Паралельно об'їзну почнемо ремонтувати на початку червня на відрізку дороги від Київського мосту до Хмельницького шосе. Будуть складнощі з рухом, але треба потерпіти. Якщо з бюджету виділяють гроші, то гріх не скористатися та не відремонтувати, - каже Ігор Корольчук. - Ремонт об'їзної обійдеться в 116 мільйонів. За 2-3 місяці мають завершити. Також маємо закінчити ремонт об'їзної навколо Гайсина та південний обхід Куна-Кунка.

Як нинішня зима вплинула на стан доріг області?

Якщо порівняти з минулими роками, то цього річ з'явилися пучини. Це коли замокла основа асфальтного покриття, яке починає тріщати від великовагового транспорту. Вода затекла в тріщини. Почала розмерзатися і асфальт просто вилітав.

Які ділянки найпроблемніші?

Найгірша траса М-21, яка йде від Житомирської області до Могилів-Подільського. Її будували 40 років тому. Особливо жахлива дорога від Вінниці до Могилів –Подільського. Є місця, де фактично зліз асфальт. Також траса М-12 від Хмельницької області до Черкащини в напрямку Умані. Зокрема після Гайсина теж є ділянки, де нема асфальту.

Скільки грошей дали на ремонт доріг?

Гроші з держбюджету виділяють декількома траншами. Поки надійшли 150 мільйонів на поточний ремонт і на підтримку 170 мільйонів. За ці гроші проводимо ямковий ремонт. Хоча для цих робіт треба 150 мільйонів. Аби прокласти кілометр траси з двома напрямками руху треба 10-12 мільйонів гривень.

Чому ямковий ремонт проводять вибірково, одну яму залатують, наступну пропускають?

Нема сенсу втрачати кошти і залатувати маленькі ямки, якщо в планах уже цього року провести капітальний ремонт тієї ж дороги. Зараз така практика на об'їзній. На ямковий ремонт гарантії взагалі нема. Хоча він може лежати і по 3 роки.

Почнете застосовувати нові технології чи техніку під час ремонту?

У керівника автодору має серйозні наміри щодо європейських підходів будівництва доріг. Розуміє, якісну дорогу може зробити бізнес. Вони закуповують нормальну техніку, мають гроші. А головне тотальний контроль за ремонтом доріг. Як став керівником, ввів штрафи для підлеглих. Дивлюсь, проводять ямковий ремонт. Бачу, схалявили. Акт виконаних робіт не закриваю і підприємство штрафую на 5 тисяч. Хлопці за свій рахунок переробляють. Зараз намагаються працювати набагато краще.

Плануєте будівництво нових доріг?

Якщо будувати автобани, то треба мати вільні земельні ділянки. Через села протягнути нереально. Зараз необхідно навести лад на розбитих дорогах. Ми маємо автошляхи, які ніколи не ремонтувались. Це по 50-60 років. Хоча по нормах капітально мають ремонтуватись дороги після 12 років від часу будівництва.

Хто відповідає за сільські дороги?

Сільська рада. Саме вони мають контролювати ремонт чи будівництво дороги. Вони мають це ініціювати. Подавати проекти на співфінансування ремонту дороги. Тішить, коли люди самотужки будують собі дорогу. Чудово, якщо вдається відремонтувати завдяки спільним коштам.

Тетяна Сарахан, Gazeta.ua


http://vinnitsaok.com.ua
Статті
ЕЛЕКТРОМОБІЛізація!!!
Людство стоїть на порозі керованого термоядерного холодного синтезу. А використання енергії сонця, вітру та води стало не просто реальністю, а глобальним трендом, котрий ліг в основу Паризької угоди зі скорочення шкідливих викидів і обмеження глобального потепління до 2050 року. Сьогодні людство переступає межу нових технологій переміщення людини в просторі.
Что нужно сделать Украине для создания умных городов?
Умные технологии все чаще на слуху — часы, бытовая техника, дома и даже целые города... За ними — будущее. Более того — и настоящее тоже. Ведь они среди нас и развиваются так же стремительно, как и интернет вещей (IoT). И невозможно не заметить, как они воздействуют на муниципальные услуги по всему миру
Как не нужно действовать в кризисной ситуации: чему неаграриев может научить распространение вируса АЧС
Практически ежедневные сообщения из регионов Украины об очередной вспышке африканской чумы свиней (АЧС) любому человеку не из агробизнеса хочется как можно быстрее пролистать и забыть. Но если посмотреть на ситуацию со стороны, в ней можно увидеть не только несчастных свиней, но и кейсы для антикризисной работы любого бизнеса

Читати всi >>>
Курс валют
Курс валют на портале Finance.UA