ЛИПОВЕЦЬКИЙ ВІСНИК плюс Четвер, 23 травня, 02:19

ВАЛЕРІЙ КОРОВІЙ: «МИ ПЕРЕБУВАЄМО НА КАРДИНАЛЬНОМУ ЗЛАМІ БАГАТОРІЧНОГО ПЛАСТУ ПРОБЛЕМ»
Четвер, 09 березня 2017, 16:03
Наприкінці минулого року «Липовецькі вісті» анонсували інтерв’ю з головою обласної державної адміністрації Валерієм Коровієм. Висловлювалося побажання, аби читачі нашої газети подавали свої запитання до керівника області. На їхній основі і було сконструйовано розмову, яка нещодавно відбулася.
 
  — Валерію Вікторовичу, початок нинішнього року дав старт кардинальним реформам у різних сферах суспільного життя. Чи помітні зміни на краще? Адже всі ми живемо в очікуванні позитивних результатів.
 
— Природно, що діяльність влади позитивно оцінюється тоді, коли здійснені заходи відображаються в реальному підвищенні доходів громадян. Нині відбувається знаковий стан цього розвитку, основою якого послужило прийняття законодавства про підвищення мінімального розміру заробітної плати.
 
Всі  добре пам'ятають, скільки було політичних спекуляцій, загрозливих прогнозів. Однак попри все, як свідчать результати двох місяців роботи, ця система запрацювала ефективно. Доходи місцевих бюджетів січня — лютого цього року перевищують рівень відповідного періоду минулого на 62 відсотки, що дає в сумарному вигляді плюс 300 мільйонів гривень. Для порівняння: бюджет Липовецького району виріс на 94 відсотки. Про що це свідчить. В першу чергу, про те, що чинники підвищення мінімального розміру заробітної плати реально впливають на дохідну частину бюджету. В конкретних цифрах це виглядає так: з початку року до бюджету Липовецького району надійшло понад 10 млн гривень, тобто вдвічі більше, ніж у відповідному періоді минулого року. Крім того, це означає, що люди почали отримувати заробітну плату. І, що важливо, це характеризується зростанням кількості зайнятих у сфері виробництва. Прикметно, що кількість громадян, які зареєстрували свою діяльність протягом січня-лютого цього року, вдвічі перевищує показник відповідного періоду 2016 року. І це на фоні тих політичних спекуляцій типу «Все пропало!» По суті, ми нині перебуваємо на дуже важливому етапі розвитку, це зміна всієї стратегії формування доходів громадян, це потужний удар по тінізації доходів, це підвищення соціальних стандартів для більшості наших людей.
 
Ні різноманітні спекуляції, ні ажіотаж навколо закриття ФОПів не призупинили цього процесу. Судіть самі: в 2016 році у нашій області було зареєстровано понад 30 тисяч суб’єктів підприємницької діяльності. Однак за підсумками року задекларували результати своєї діяльності лише 2600. Отож, у переважній більшості закривались ті суб’єкти, що були на загальній системі оподаткування або не здійснювали підприємницької діяльності. Знову ж таки, тільки протягом лютого зареєстровано понад 2 тисячі суб’єктів господарювання, які здійснюватимуть свою діяльність за спрощеною системою оподаткування. Ось це і є в цілому тим позитивним моментом, який ми очікували.
 
— Однак для скептиків і песимістів цього, мабуть, замало, оскільки продовжують стверджувати, що в країні нічого не змінюється?
 
— На жаль, цей стереотип доволі живучий. Хоча реальна картина змін цілком очевидна. Вже зараз в області, не очікуючи підсумків кварталу чи півріччя, ми можемо розпочинати масштабну роботу по капітальних ремонтах з використанням бюджетних коштів. І це при тому, що в країні величезні фінансові, матеріальні ресурси використовуються на оборону, на питання безпеки. Сьогодні ми робимо акцент на тому, що базовим елементом роботи місцевих органів влади на місцях є надання соціальних і адміністративних послуг. Насправді – це унікальний принцип, який дає змогу відійти від застарілого стереотипу «влада повинна керувати, вчити людей, як їм жити». Саме з цією метою запроваджено систему центрів надання адміністративних послуг, через які громадяни вирішують більшість своїх нагальних проблем. Відпала необхідність йти «на поклон» до керівника РДА чи його заступників, щоб вирішити майнове чи земельне питання.
 
А чи можна було уявити реєстрацію місця проживання без візиту до міліції чи то поліції? Сьогодні цю процедуру легко здійснити в сільській чи міській радах, яким передано відповідні повноваження. І таких штрихів є нині безліч. Це абсолютно нова, кардинальна система реорганізації влади, яка, крім усього, дає можливість долучитися до цього процесу молодим, знаючим, ініціативним людям. Класична структура сільської ради: голова – секретар – бухгалтер – землевпорядник змінюється на апарат фахівців. Приємно вражає, коли бачиш, як працюють у сільській раді з системою «Прозоро». А це – тендери, знання специфіки, відповідальність за використання бюджетних коштів. А ще недавно посадовці не знали і не вміли правильно розпорядитися фінансовими потоками, хоча в Липовецькому районі позитивний досвід в цих питаннях ми бачили на прикладі виконавчих комітетів місцевих рад Липовця, Росоші, Турбова.
Отож, з усією впевненістю можу стверджувати, що сьогодні ми перебуваємо на кардинальному зламі багаторічного пласту проблем. І зусилля в цьому напрямі надалі тільки подвоюватимуться.
 
Я далекий від того, щоб ідеалізувати досягнуте. Попереду ще дуже багато роботи.
 
— Названі Вами чинники є ключовими фрагментами децентралізації…
 
— За останні два роки саме децентралізація відіграла позитивну роль у зміні ситуації на місцях. Вона здійснюється паралельно в двох напрямах – бюджетному і адміністративному. Передача фінансових і владних повноважень відбулася непросто. Але ми пройшли цей шлях, хоча деякі посадовці від отриманих повноважень були не в захваті. Декому було простіше сидіти в теплому кріслі, не обтяжувати себе вирішенням проблем і традиційно переводити провину за негаразди на вищі гілки влади. Однак час усе розставляє на свої місця, та й свідомість громадян відчутно змінюється. Все менше стає таких, хто лише спостерігає за процесами в країні, притримуючись принципу «Моя хата скраю». Справжні патріоти країни активно долучаються до процесу перетворень.
 
— У підтексті нашої розмови цікаво взнати  Вашу думку щодо реформ в системі охорони здоров’я. В області ми вже «пережили» пілотний проект, на черзі – утворення госпітальних округів, що викликало новий шквал невдоволення.
 
— Скажу так. Прямо на вулиці проведіть опитування громадян з приводу того, чи задоволені вони роботою медичної системи. Десь 90 відсотків опитаних скажуть, що незадоволені. А коли запитати про те, чи потрібно щось змінювати в системі охорони здоров’я, знову ж таки 90 відсотків висловиться за необхідність змін.
 
Звичайно, госпітальні округи – це не панацея. Однак ми бачимо, що це реальна можливість зробити додаткові клінічні центри на місцях із застосуванням  сучасних методик лікування, оснащенням найновішою діагностичною апаратурою.
 
На сьогодні все це є тільки на базі обласної лікарні ім..М.Пирогова, а вже ближчим часом буде в центрах госпітальних округів.
 
А в цілому основний наголос зроблено на системі сімейної медицини. Саме сімейний лікар, якого вибере для себе людина, повинен відігравати домінуючу роль у виявленні і лікуванні хвороби.
 
Ще один важливий аспект. В 2017 році в нашій країні вперше запроваджується ринок реіндуксації ліків для хворих на цукровий діабет, астму та гіпертонію. Це означає, що до 1 квітня цього року центри первинної медико-санітарної допомоги, тобто сімейні лікарі, мають здійснити реєстри хворих і передати їх в аптечну мережу. І вже в аптеці за рецептом сімейного лікаря людина безкоштовно отримуватиме ліки. Це, безумовно, революція в охороні здоров'я, яка торкнеться великої кількості громадян.
 
Крім того, вже з 1 липня ц.р. кожен із нас отримує право обрати сімейного лікаря на власний розсуд, укласти з ним угоду. І зробити це можна буде незалежно від місця проживання.
 
А, взагалі, реформа охорони здоров’я – процес доволі тривалий, підходи до її здійснення будуть оновлюватися, відповідальність – підвищуватиметься.
 
В кінцевому підсумку ми матимемо систему, що ефективно стоїть на варті охорони здоров’я кожної людини зокрема.
 
— Валерію Вікторовичу, чимало читачів нашої газети переймаються мораторієм на продаж землі. Багатьох дуже хвилює запровадження земельного ринку. Чи виправдані такі побоювання?
 
— З усіх пострадянських республік лише Україна та Білорусь утримались від узаконеної капіталізації земельних ресурсів. Навіть Росія і та пішла давно вперед. Ми ж притримуємо величезний потенціал, що дав би змогу вивести нашу країну на надзвичайно високий рівень розвитку. За висновками експертів, капіталізація землі коливається в межах 5-6 трильйонів доларів, це десь десяток  «кувейтів» із їхніми нафтовими ресурсами. То ж чи варто упускати шанс зробити життя українців достойним і заможнішим?
 
Ми постійно моніторимо ситуацію щодо продажу землі. Характерно, що проти цього найбільше виступають ті, хто нині орендує земельні паї. Чому? Все просто. Аграрний сектор – найбільш ефективний вид бізнесу. Віддача кожного гектара  при нинішній врожайності перевищує 25 тисяч гривень, середня рентабельність сягає 10 тисяч гривень.
 
Ще кілька років тому в сільгосппідприємствах працювало близько 70 відсотків власників земельних паїв. Нині ця пропорція змінилась. До того ж в обробітку перебуває до 30 відсотків земельних наділів, що вже давно є «відумерлою спадщиною». Тобто людина, будучи фактично власником земельного паю, померла, не передавши його спадкоємцям і не змігши продати.
 
Сьогоднішні землевласники – формальні, вони не можуть реалізувати свого права на власність. А фактично низька оренда земельних паїв деякою мірою вигідна лише частині селян, яка утримує живність в домашніх господарствах і  має, по суті, єдине джерело поповнення свого сімейного бюджету. На цю частину і розраховані «страшилки» типу «Ще залишилось тільки землю продати…»
Тому, вважаю, капіталізацію землі вкрай важливим кроком для подальшого розвитку країни. Не виключаю при цьому  необхідності широкої дискусії і продуманої програми дій. Однак боятися цього шляху не варто, як і не варто відтерміновувати вирішення питання з мораторієм.
 
— Валерію Вікторовичу, наші читачі висловили чимало інших запитань, на які б хотіли почути Ваші відповіді. Однак здебільшого вони стосуються компетенції місцевих органів влади та керівників інших державних чи господарських структур, яким ми їх і переадресували. Наприкінці розмови хотілося лише почути побажання жителям району.
 
— Усім зичу головного – миру і здоров’я. Без цього важко забезпечити стабільність і впевненість у майбутньому. А ще, зважаючи на те, що на «Липовецькі вісті» дуже скоро очікує славний столітній ювілей, бажаю читачам завжди мати газету за надійного і правдивого порадника в усіх справах. Будьте активними учасниками грандіозних перетворень у своєму районі, області, державі. Будьте стійкими в складних ситуаціях, одностайними – в поступі вперед, до здійснення мрій, до кращого і заможнішого життя.
 
http://www.lip-rda.gov.ua/
 
Статті
На Вінниччині виписано 53 тисячі електронних рецептів у рамках програми «Доступні ліки»
Про це поінформувала заступник директора Департаменту охорони здоров'я ОДА Надія Марусяк під час щотижневої наради, яка відбулась сьогодні, 23 квітня, під керівництвом голови облдержадміністрації Валерія Коровія.
Руслан Демчак: відмова від обраного курсу держави – загрожує згортанням медичної реформи
Найбільше звернень у мої громадські приймальні надходить щодо питань  матеріальної допомоги на лікування. Тому вирішив описати суть та перспективи медичної реформи в країні щоб пояснити, що ми можемо втратити.
ЕЛЕКТРОМОБІЛізація!!!
Людство стоїть на порозі керованого термоядерного холодного синтезу. А використання енергії сонця, вітру та води стало не просто реальністю, а глобальним трендом, котрий ліг в основу Паризької угоди зі скорочення шкідливих викидів і обмеження глобального потепління до 2050 року. Сьогодні людство переступає межу нових технологій переміщення людини в просторі.
Читати всi >>>
Курс валют
Курс валют на портале Finance.UA