ЛИПОВЕЦЬКИЙ ВІСНИК плюс Четвер, 23 травня, 02:37

Великоднє яйце - невід'ємний атрибут святкування Великодня та приходу весни
П'ятниця, 14 квітня 2017, 08:17
Наближається час Великодня, а з ним і чи не найгарніша українська традиція писанкарства. Писанка - це неповторний витвір народного мистецтва, це символ Всесвіту. Писанка вважається символом життя, сонця, безсмертя, любові і краси, весняного відродження, добра, щастя і містить глибокий зміст.
 
Її дарують на знак перемир`я, побажання здоров`я, краси і сили, застосовують, як оберіг від лиха та стихій, для лікування різних недуг, від переляку і наговорів.
 
12 квітня в залі для засідань  Турбівської  селищної  ради, бібліотекар I категорії Турбівської бібліотеки для дітей Ірина Любарець, організувала  майстер-клас з писанкарства. 
 
На гарне дійство були запрошені школярки Турбівської школи №2, адже здавна до цього величного ритуалу долучалися перш за все дівчата та жінки.  А щоб навчитися робити це як слід, запросили бібліографа – краєзнавця Липовецької центральної бібліотеки Тетяну Загалило.
 
Бібліотекарі  поділились секретами писанкарства, познайомили  молодь з історією, традиціями, звичаями та символікою , а  також показали дивовижну техніку розпису яєць воском.
 
Люди і нині вважають писанку особливою святістю, що "писанку" треба вміти написати, дати належні фарби.
 
Під час заходу кожен зміг на практиці створити неповторні візерунки, навчитися правильно тримати писачок та дізнатися  значення  символів,кольорів притаманних регіонам України.
 
По завершені зустрічі кожен був в захваті від своєї роботи.
 
http://www.lip-rda.gov.ua/
Статті
На Вінниччині виписано 53 тисячі електронних рецептів у рамках програми «Доступні ліки»
Про це поінформувала заступник директора Департаменту охорони здоров'я ОДА Надія Марусяк під час щотижневої наради, яка відбулась сьогодні, 23 квітня, під керівництвом голови облдержадміністрації Валерія Коровія.
Руслан Демчак: відмова від обраного курсу держави – загрожує згортанням медичної реформи
Найбільше звернень у мої громадські приймальні надходить щодо питань  матеріальної допомоги на лікування. Тому вирішив описати суть та перспективи медичної реформи в країні щоб пояснити, що ми можемо втратити.
ЕЛЕКТРОМОБІЛізація!!!
Людство стоїть на порозі керованого термоядерного холодного синтезу. А використання енергії сонця, вітру та води стало не просто реальністю, а глобальним трендом, котрий ліг в основу Паризької угоди зі скорочення шкідливих викидів і обмеження глобального потепління до 2050 року. Сьогодні людство переступає межу нових технологій переміщення людини в просторі.
Читати всi >>>
Курс валют
Курс валют на портале Finance.UA