ЛИПОВЕЦЬКИЙ ВІСНИК плюс Неділя, 20 січня, 21:30

«Дерево свободи» замість погруддя Шевченку. Міськраду просять дозволу на встановлення оригінального пам’ятника.
Четвер, 19 жовтня 2017, 10:09
18 жовтня у Вінниці презентували проект пам’ятника Небесній Сотні, який пропонують встановити на однойменній площі. Зараз там розташовується погруддя Тарасу Шевченку. Монумент буде у вигляді вишні, що стоїть на карті України.
 
«В основі композиції – вишня, виготовлена з бронзи. На гілочках є квіточки. Вони символізують народження нових воїнів світу, які будуть захищати Україну її цінності. А квіточки, які впали на штирі, це душі загиблих людей, Небесної Сотні. Їх офіційно 107. На кожній квіточці буде ім’я і прізвище Героя. Наше бажання – розташувати цей пам’ятник на майдані Небесної Сотні у Вінниці», - говорить скульптор Борис Данилюк.
 
Композицію місту передадуть безкоштовно, лише просять допомогти з фінансуванням деяких робіт. Голова благодійного фонду «Пам’яті Небесної Сотні» Андрій Павленко наголошує, що логічно було б встановити бронзову вишню на площі, яка має таку ж назву. Саме тому міському олові Вінниці передадуть листа з проханням підтримати таку ініціативу.
 
«…Звертаємось до Вас та депутатів міської ради Вінниці щодо виконання указу Президента України «Про вшанування подвигів учасників Революції Гідності та увіковічення Героїв Небесної Сотні»… Просимо дозволити встановити монумент Героям Небесної Сотні у вашому місті на площі Героїв Небесної Сотні. А також профінансувати… частину будівельно-монтажних і вантажних робіт з облаштування території і встановлення пам’ятного знаку», - зачитав листа Андрій Павленко.
 
Андрій Павленко
 
Аналогічне звернення подав і голова благодійного фонду «Подільська громада» Андрій Дручинський. Під текстом свої підписи залишили 20 громадських організацій.
 
На презентації була присутня і мама загиблого в Революції Гідності Максима Шимка. Зоя Кузьменко зазначила, що батьки полеглих Героїв можуть прийняти і якесь інше місце, головне, щоб композиція не поєднувалася ні з якими обелісками.
 
«Якщо міська рада не погодиться на цей варіант, розглянемо й інший… Але вінничани мають задуматися… З цієї площі навколішки прощалися з моїм сином, Максимом, тому краще, щоб пам’ятник був саме там», - переконана пані Зоя.
 
Бронзова вишня разом з постаментом матиме висоту близько 6 метрів, квіти – по 14 сантиметрів. Між прозорими штирями будуть хмаринки із викарбуваними словами Тараса Шевченка, які допомагали захисникам у нерівній боротьбі: «Борітеся – поборете». Якщо протягом місяця мерія і громада «дасть добро», то відкриють «Дерево свободи» до четвертої річниці Революції – в лютому.
 
Винница.info
Статті
ЕЛЕКТРОМОБІЛізація!!!
Людство стоїть на порозі керованого термоядерного холодного синтезу. А використання енергії сонця, вітру та води стало не просто реальністю, а глобальним трендом, котрий ліг в основу Паризької угоди зі скорочення шкідливих викидів і обмеження глобального потепління до 2050 року. Сьогодні людство переступає межу нових технологій переміщення людини в просторі.
Что нужно сделать Украине для создания умных городов?
Умные технологии все чаще на слуху — часы, бытовая техника, дома и даже целые города... За ними — будущее. Более того — и настоящее тоже. Ведь они среди нас и развиваются так же стремительно, как и интернет вещей (IoT). И невозможно не заметить, как они воздействуют на муниципальные услуги по всему миру
Как не нужно действовать в кризисной ситуации: чему неаграриев может научить распространение вируса АЧС
Практически ежедневные сообщения из регионов Украины об очередной вспышке африканской чумы свиней (АЧС) любому человеку не из агробизнеса хочется как можно быстрее пролистать и забыть. Но если посмотреть на ситуацию со стороны, в ней можно увидеть не только несчастных свиней, но и кейсы для антикризисной работы любого бизнеса

Читати всi >>>
Курс валют
Курс валют на портале Finance.UA