ЛИПОВЕЦЬКИЙ ВІСНИК плюс Неділя, 17 лютого, 13:48

Децентралізація й освіта. Що пропонують робити з школами в селах на Вінниччині
Середа, 25 жовтня 2017, 10:33
Процес децентралізації направлений на покращення рівня та якості життя громад, але разом ж передачею фінансових ресурсів та управлінських функцій, громадам передають і повноваження щодо визначення стратегій розвитку соціальних напрямків таких як освіта та медицина. Якщо з медициною, поки що не знають як буде, то для освітньої галузі фахівці розробили методики моделювання нової системи освіти.
 
Моделювання нової системи освіти презентували у Вінницькому центрі розвитку місцевого самоврядування.
 
«Основна проблема у тому, що в селах погіршується демографічна ситуація. Школи які були розраховані на 300 – 400 учнів, зараз мають в кращому випадку 100 учнів. Місцеві громади вимушені утримувати великі школи і персонал, при цьому якість освіти падає. Тому зараз створюються опорні школи, які візьмуть на себе нормальну підготовку учнів. Існує думка, що реформа передбачає закриття шкіл, але це не так», - говорить Андрій Милосердов, експерт з децентралізації Вінницького ВП ЦРМС.
 
Фахівці розробили модель освітніх округів з опорними школами на прикладі Піщанського району, де на сьогодні створена одна об’єднана територіальна громада - Студенянська. В районі є 15 шкіл (10 шкіл I-III ступенів і 5 шкіл I-II ступенів), в яких навчається 1782 учні і працює 338 чоловік персоналу. Пропонується залишити 5 шкіл І-ІІІ ступенів, які стануть опорними, 2 філії I-II ступенів і 8 філій І ступеню.
 
«Ми не розраховуємо на закриття жодної школи, але зменшуємо їх статус. Якщо в невеликій громаді є школа яка може стати опорною, ми повинні використати її потенціал і зібрати в цій школі все найкраще. Але ряду шкіл потрібно понизити ступінь. Наприклад, в селі є школа I-III ступенів, де навчається 7 старшокласників, зрозуміло, що утримувати максимальний третій ступінь школи – це марнотратство для громади, тому старшокласників потрібно перенаправити в опорні школи. Тим с самим зменшаться фінансове навантаження на громаду і збільшиться якість освіти учнів», - зазначає А. Милосердов.
 
Винница.info
Статті
ЕЛЕКТРОМОБІЛізація!!!
Людство стоїть на порозі керованого термоядерного холодного синтезу. А використання енергії сонця, вітру та води стало не просто реальністю, а глобальним трендом, котрий ліг в основу Паризької угоди зі скорочення шкідливих викидів і обмеження глобального потепління до 2050 року. Сьогодні людство переступає межу нових технологій переміщення людини в просторі.
Что нужно сделать Украине для создания умных городов?
Умные технологии все чаще на слуху — часы, бытовая техника, дома и даже целые города... За ними — будущее. Более того — и настоящее тоже. Ведь они среди нас и развиваются так же стремительно, как и интернет вещей (IoT). И невозможно не заметить, как они воздействуют на муниципальные услуги по всему миру
Как не нужно действовать в кризисной ситуации: чему неаграриев может научить распространение вируса АЧС
Практически ежедневные сообщения из регионов Украины об очередной вспышке африканской чумы свиней (АЧС) любому человеку не из агробизнеса хочется как можно быстрее пролистать и забыть. Но если посмотреть на ситуацию со стороны, в ней можно увидеть не только несчастных свиней, но и кейсы для антикризисной работы любого бизнеса

Читати всi >>>
Курс валют
Курс валют на портале Finance.UA