ЛИПОВЕЦЬКИЙ ВІСНИК плюс Четвер, 20 червня, 06:49

У Вінниці шукають вихователів із зарплатою 8 тисяч гривень
Четвер, 26 липня 2018, 10:05

Нещодавно в Україні з'явився новий вид професійної діяльності – патронатне виховання.

У Вінниці він лише починає впроваджуватися. Патронат над дитиною – це послуга з виховання, тимчасового догляду та реабілітації дітей, які опинились в складних життєвих обставинах та потребують захисту. У сім'ю патронатного вихователя дитину передають за згодою її батьків. І вже потім, коли батьки доведуть, що можуть і надалі належним чином виховувати та утримувати своїх дітей, їх повертають. Перебувати в патронатній сім'ї дитина може до трьох, а в деяких випадках і до шести місяців. Іноді дітей з патронатної сім'ї відправляють до дитячого будинку.


Під патронат може бути влаштована малеча, що потребує захисту та любові, а саме:


 - новонароджені діти, від яких відмовились батьки;
 - підкинуті або знайдені діти, безпритульні;
 - діти з сімей, в яких існує загроза їхньому життю та здоров'ю;
- діти, які зазнали насильства та жорстокого поводження;
- діти, батьки або опікуни яких пропали або є безвісно відсутніми;
- діти, переміщені із тимчасово окупованої території;
- інші діти, які за різних обставин певний час не можуть перебувати у власній сім'ї або їхні батьки (опікуни) не можуть про них піклуватися.


Якщо діти є братами або сестрами, або до влаштування під патронат вони проживали в одній родині, то їх не розлучають та оформляють в одну сім'ю. До сім'ї патронатного вихователя можуть поселити дітей віком від народження і до 18 років. Час від часу дитина може бачитись зі своїми рідними батьками.


Патронатним вихователем може бути не кожен


 Патронатний вихователь має любити дітей. Також однією з важливих умов для здійснення патронату є наявність помічника. Помічником може бути член сім'ї, що досяг 18-ти річного віку. Це чоловік або дружина кандидата у патронатні вихователі, повнолітня донька або син, які проживають разом з ним. Окрім того, кандидати на патронатного вихователя мають пройти відповідне навчання. Воно триває 12 днів. Для якісного проходження навчання повинно бути близько 9 осіб. Під час нього кандидати на патронатного вихователя та їх помічники на практиці вивчають специфіку роботи з дітьми. Та "програють" ті можливі ситуації, які можуть статися під час перебування дитини в їх сім'ї.


– До нас звернулась жінка, що живе в прекрасній трикімнатній квартирі, має гарну пенсію та любить дітей. Дуже хотіла стати патронатним вихователем. Проте ми їй відмовили. Оскільки вона живе сама і поруч неї немає повнолітньої особи, яка могла б бути помічником та замінити її в разі потреби, – сказала Наталія Петрівна. З патронатними батьками постійно співпрацюють місцеві Департамент соціальної політики, Департамент освіти та Департамент охорони здоров'я.


 – Ми цілодобово знаходимось на зв'язку з людиною, яка взяла дитину під патронат та консультуємо її. І доки дитина знаходиться в патронатній сім'ї, у її справжніх батьків є можливість усунути проблеми, які призвели до вилучення в них дитини. Для цього їм надають професійний соціальний супровід, що сприятиме підвищенню батьківського потенціалу та возз'єднанню родини, – підсумувала Наталія Добровольська. Патронатне виховання в Україні регулюється постановою Кабміну від 16 березня 2017 року № 148 "Деякі питання здійснення патронату над дитиною".


vlasno.info

Статті
На Вінниччині виписано 53 тисячі електронних рецептів у рамках програми «Доступні ліки»
Про це поінформувала заступник директора Департаменту охорони здоров'я ОДА Надія Марусяк під час щотижневої наради, яка відбулась сьогодні, 23 квітня, під керівництвом голови облдержадміністрації Валерія Коровія.
Руслан Демчак: відмова від обраного курсу держави – загрожує згортанням медичної реформи
Найбільше звернень у мої громадські приймальні надходить щодо питань  матеріальної допомоги на лікування. Тому вирішив описати суть та перспективи медичної реформи в країні щоб пояснити, що ми можемо втратити.
ЕЛЕКТРОМОБІЛізація!!!
Людство стоїть на порозі керованого термоядерного холодного синтезу. А використання енергії сонця, вітру та води стало не просто реальністю, а глобальним трендом, котрий ліг в основу Паризької угоди зі скорочення шкідливих викидів і обмеження глобального потепління до 2050 року. Сьогодні людство переступає межу нових технологій переміщення людини в просторі.
Читати всi >>>
Курс валют
Курс валют на портале Finance.UA