ЛИПОВЕЦЬКИЙ ВІСНИК плюс П'ятниця, 22 лютого, 04:39

У Вінниці шукають вихователів із зарплатою 8 тисяч гривень
Четвер, 26 липня 2018, 10:05

Нещодавно в Україні з'явився новий вид професійної діяльності – патронатне виховання.

У Вінниці він лише починає впроваджуватися. Патронат над дитиною – це послуга з виховання, тимчасового догляду та реабілітації дітей, які опинились в складних життєвих обставинах та потребують захисту. У сім'ю патронатного вихователя дитину передають за згодою її батьків. І вже потім, коли батьки доведуть, що можуть і надалі належним чином виховувати та утримувати своїх дітей, їх повертають. Перебувати в патронатній сім'ї дитина може до трьох, а в деяких випадках і до шести місяців. Іноді дітей з патронатної сім'ї відправляють до дитячого будинку.


Під патронат може бути влаштована малеча, що потребує захисту та любові, а саме:


 - новонароджені діти, від яких відмовились батьки;
 - підкинуті або знайдені діти, безпритульні;
 - діти з сімей, в яких існує загроза їхньому життю та здоров'ю;
- діти, які зазнали насильства та жорстокого поводження;
- діти, батьки або опікуни яких пропали або є безвісно відсутніми;
- діти, переміщені із тимчасово окупованої території;
- інші діти, які за різних обставин певний час не можуть перебувати у власній сім'ї або їхні батьки (опікуни) не можуть про них піклуватися.


Якщо діти є братами або сестрами, або до влаштування під патронат вони проживали в одній родині, то їх не розлучають та оформляють в одну сім'ю. До сім'ї патронатного вихователя можуть поселити дітей віком від народження і до 18 років. Час від часу дитина може бачитись зі своїми рідними батьками.


Патронатним вихователем може бути не кожен


 Патронатний вихователь має любити дітей. Також однією з важливих умов для здійснення патронату є наявність помічника. Помічником може бути член сім'ї, що досяг 18-ти річного віку. Це чоловік або дружина кандидата у патронатні вихователі, повнолітня донька або син, які проживають разом з ним. Окрім того, кандидати на патронатного вихователя мають пройти відповідне навчання. Воно триває 12 днів. Для якісного проходження навчання повинно бути близько 9 осіб. Під час нього кандидати на патронатного вихователя та їх помічники на практиці вивчають специфіку роботи з дітьми. Та "програють" ті можливі ситуації, які можуть статися під час перебування дитини в їх сім'ї.


– До нас звернулась жінка, що живе в прекрасній трикімнатній квартирі, має гарну пенсію та любить дітей. Дуже хотіла стати патронатним вихователем. Проте ми їй відмовили. Оскільки вона живе сама і поруч неї немає повнолітньої особи, яка могла б бути помічником та замінити її в разі потреби, – сказала Наталія Петрівна. З патронатними батьками постійно співпрацюють місцеві Департамент соціальної політики, Департамент освіти та Департамент охорони здоров'я.


 – Ми цілодобово знаходимось на зв'язку з людиною, яка взяла дитину під патронат та консультуємо її. І доки дитина знаходиться в патронатній сім'ї, у її справжніх батьків є можливість усунути проблеми, які призвели до вилучення в них дитини. Для цього їм надають професійний соціальний супровід, що сприятиме підвищенню батьківського потенціалу та возз'єднанню родини, – підсумувала Наталія Добровольська. Патронатне виховання в Україні регулюється постановою Кабміну від 16 березня 2017 року № 148 "Деякі питання здійснення патронату над дитиною".


vlasno.info

Статті
ЕЛЕКТРОМОБІЛізація!!!
Людство стоїть на порозі керованого термоядерного холодного синтезу. А використання енергії сонця, вітру та води стало не просто реальністю, а глобальним трендом, котрий ліг в основу Паризької угоди зі скорочення шкідливих викидів і обмеження глобального потепління до 2050 року. Сьогодні людство переступає межу нових технологій переміщення людини в просторі.
Что нужно сделать Украине для создания умных городов?
Умные технологии все чаще на слуху — часы, бытовая техника, дома и даже целые города... За ними — будущее. Более того — и настоящее тоже. Ведь они среди нас и развиваются так же стремительно, как и интернет вещей (IoT). И невозможно не заметить, как они воздействуют на муниципальные услуги по всему миру
Как не нужно действовать в кризисной ситуации: чему неаграриев может научить распространение вируса АЧС
Практически ежедневные сообщения из регионов Украины об очередной вспышке африканской чумы свиней (АЧС) любому человеку не из агробизнеса хочется как можно быстрее пролистать и забыть. Но если посмотреть на ситуацию со стороны, в ней можно увидеть не только несчастных свиней, но и кейсы для антикризисной работы любого бизнеса

Читати всi >>>
Курс валют
Курс валют на портале Finance.UA