ЛИПОВЕЦЬКИЙ ВІСНИК плюс Четвер, 22 серпня, 21:54

Вінничани рятуватимуть Вишенське озеро
Четвер, 30 серпня 2018, 15:56

Вчора місцеві активісти зібрались обговорити ситуацію, що склалась навколо водойми та парку «Дружби народів». Cтворили ініціативну групу з 7 чоловік, яка повинна донести до влади вимоги, що затвердили учасники зборів. Активісти озвучили дві проблеми: забрудненість Вишенського озера та план реконструкції «Дружби народів» з покращенням умов його експлуатації. На громадських слуханнях був присутній і журналіст Vlasno.info. 

 

Вишенське озеро на даний час входить до списку топ-50 найбільш забруднених водойм України. Дуже довгий час водойму ніхто не чистив. Більше того, за останні десятиріччя побудували новітні маєтки в санітарній зоні навколо озера ( 50 метрів – ред.). З них постійно відходи потрапляють до місця відпочинку вінничан. В озері, не дивлячись на заборону, і досі купається багато людей, в тому числі і малих дітей. Постійно діє механічна тарзанка, молодь займається водними лижами. Як стверджують активісти, Вишенське озеро забруднюється відходами з села Пирогово та стоками з усієї Вишеньки. 

 

– Це озеро створене ще в 70-тих роках ХХ-го століття. Головна проблема – це забрудненість води. Тут багато нових забудов і вони зробили підпільні труби, зливи ідуть з села Пирогове, - каже вінничанин Сергій Рибальченко. – Це треба зупинити. Вода повинна бути чистою.

 

– Іноді на озері можна побачити справжні гейзери бруду, які спливають з-під плит, де давно вже забились зливні конструкції, – розповідає місцевий житель Михайло Левчук.

 

– Є два способи очистити річку. Перше – це земснаряд типу «Voter master» з Фінляндії, або український аналог «ЗС», який виробляється в Харкові. Перевага фінського зразка в тому, що він не забруднює навколишнє середовище. Він засмоктує мул, але потрібні котловани. Потім зібраний мул можна використовувати на добрива. Крім того, можна спустити озеро та за допомогою екскаваторів вичистити дно. Але при цьому усі водорості та риба будуть знищені. Треба вирішити, як буде краще, і писати проектно-кошторисну документацію, - говорить експерт, голова Вінницької обласної організації «Зелений світ» Валерій Кульматицький.

 

Другим питанням в обговоренні стала проблема стану парку «Дружби народів». Жителів Вінниці хвилює питання нового плану реконструкції, відсутність освітлення, вільне пересування автомобілів, відсутність контейнерів для прибирання за собаками, паління вогнищ на території парку, стан зелених насаджень. А також те, що майже відсутні туалети та можлива поява завеликої кількості продуктових торгівельних точок. – Ми слідкуємо за порядком в парку «Дружби народів». Прибираємо, вирубуємо сухостій. Разом з волонтерами висаджуємо нові дерева. Все те, що маємо робити, ми робимо, в нас зараз постійно парк чистий. Кажуть, що понаставили кіосків, але за 5 років з'явився лише один кіоск. Він відноситься до дитячої канатної дороги і там алкоголь не продають, навіть є перелік продуктів, які там можна продавати. Буде реконструкція центральної алеї. Ми робимо доріжку самостійно, все розчищаємо, бордюри ставимо. Кажуть, дерева зрізаються живі, а сухі залишаються. Я 45 років живу в селі, ми не змогли б палити мокрими дровами. Ми зрізаємо лише сухі. Коли я прийшов сюди працювати, тут не було жодного туалету, а зараз вже два. Ми боремося з тим, щоб не заїжджали сюди машини, поставили вже шлагбаум на вулиці Андрія Первозваного, але все одно заїжджають. Це порушення правил дорожнього руху, які вони просто не виконують, дзвониш до поліції, а вони нічого не роблять, - каже начальник «Парку Дружби народів» Сергій Кожухівський.

 

В результаті присутні вирішили створити ініціативну групу, яка донесе пропозиції громади щодо вирішення питання забрудненості Вишенського озера та покращення благоустрою парку «Дружби народів» до влади міста. На момент закінчення громадських слухань за запропоновані пропозиції підписалось 56 вінничан, мешканців мікрорайону Вишенька. Про рішення громадських слухань розказав голова обраної ініціативної групи, активіст вінничанин Володимир Воловодюк: – Сьогодні відбулись збори вінничан. Вони тут живуть, займаються спортом, гарно знають цей парк. Ми визначили головні проблеми та больові точки. Створена ініціативна група. Ми зустрінемось з компетентними людьми, звернемось до міської ради та міського голови з проробленими питаннями, щоб ці проблеми взяли до уваги та вирішили.

 

Основними пропозиціями є: - почистити озеро, - провести аналіз води в озері екослужбами міста, - перевірити причини забруднення озера, - врятувати дерева парку від зрізання, - створити умови для клубу «моржів» та спортсменів, - зробити зонування території парку для дітей та дорослих, - припинити розпалювати вогнища, - організувати пункти для збору відходів життєдіяльності собак, - встановити поліцейську будку спостереження, - встановити освітлення, - заборонити ремонт машин на човновій станції.

 vlasno.info

 

 

 

Статті
Три вінницькі університети потрапили до ТОП-50 в Україні
Оприлюднено щорічний рейтинг українських університетів. Загалом оцінили понад 200 навчальних закладів освіти. До переліку увійшли п’ять вишів Вінниці. Рейтинг підготував загальнонаціональний портал Освіта.ua.
Соціологи визначили фаворитів на позачергових виборах до Верховної Ради по 18 округу
Павло Довгань: нове обличчя старого регіонала Калетника
23-річний Павло Довгань використовує 73-відсотковий рейтинг Зеленського, аби пропхати до Верховної Ради 70-річного Григорія Калетника.
Читати всi >>>
Курс валют
Курс валют на портале Finance.UA