ЛИПОВЕЦЬКИЙ ВІСНИК плюс Четвер, 23 травня, 02:48

«Let’s debate»: як вінницька та люблінська молодь вчилася мислити критично та аргументовано висловлюватися
П'ятниця, 21 вересня 2018, 15:18

Наприкінці серпня- початку вересня 14 вінницьких студентів провели 8 днів у м. Звєжинєц Люблінського воєводства (Польща) в рамках польсько-українського молодіжного обміну  “Let’s debate”. Під час проекту, спрямованого на розвиток дебатної майстерності, учасники вчилися створювати модель неконфліктної співпраці для європейців, обговорювали важливі для молодих європейців теми, зокрема, активне громадянство та шанси молоді в нинішній Європі.

Основними методами зустрічі були методи неформальної освіти: «Наш проект – це територія самовдосконалення, де всі є викладачами та учнями один для одного» – зазначає учасниця Ірина Мартинюк.

Координаторка обміну від «Креативу», Вероніка Косичук,  ділиться своїми враженнями від обміну: «Окрім інтеграційних ігор, польські та українські учасники познайомилися з оксфордськими дебатами, що дозволило їм розвинути навички співпраці в групі і знання в рамках обговорюваної теми,  підвищити впевненість у собі в ситуації «публічних виступів» та мовні навички, попрактикувати критичний підхід у дискусії. А це сприятиме зменшенню напруженості, яка все більше виявляється в Європі нині».

Учасник проекту Олег Ходаков, який вже має досвід дебатування в громадській організації SetUp розповідає:

– В останній день здобутий під час молодіжного обміну досвід ми презентували мешканцям Люблінського регіону, щоб заохотити їх бути активними громадянами та просувати результати проекту. Польська та українська молодь відвідала 4 партнерських місцевих школи, де провели з школярами оксфордські дебати, представили себе та проект “Let’s debate”, грали інтеграційні ігри, презентували свій досвід участі в міжнародних проектах. Такий підхід дуже корисний для освіти молоді, адже формує у них рішучість і сміливість у висловлюванні своєї думки, готовність аргументувати власну позицію в різноманітних життєвих ситуаціях. Особисто мені цей обмін допоміг краще розуміти позицію інших людей,  підбирати аргументи, бути більш толерантним до іншої точки зору. Дебати – це вдалий засіб розвитку навичок критичного мислення й висловлювання, це шлях до активної позиції в житті!

Нагадаємо, що проект “Let’s debate” здійснювала польська організація HEureka Generator спільно з Вінницьким регіональним центром інформації «Креатив» (Kreativ – Vinnytsia Regional Informational Centre) в рамках польсько-української ради обміну молоддю.

Наразі учасники української делегації працюють над поширенянм результатів проекту. Тож незабаром чекаємо нових публікацій на сторінці Вінницького регіонального центру інформації «Креатив».

vezha.vn.ua

 

Статті
На Вінниччині виписано 53 тисячі електронних рецептів у рамках програми «Доступні ліки»
Про це поінформувала заступник директора Департаменту охорони здоров'я ОДА Надія Марусяк під час щотижневої наради, яка відбулась сьогодні, 23 квітня, під керівництвом голови облдержадміністрації Валерія Коровія.
Руслан Демчак: відмова від обраного курсу держави – загрожує згортанням медичної реформи
Найбільше звернень у мої громадські приймальні надходить щодо питань  матеріальної допомоги на лікування. Тому вирішив описати суть та перспективи медичної реформи в країні щоб пояснити, що ми можемо втратити.
ЕЛЕКТРОМОБІЛізація!!!
Людство стоїть на порозі керованого термоядерного холодного синтезу. А використання енергії сонця, вітру та води стало не просто реальністю, а глобальним трендом, котрий ліг в основу Паризької угоди зі скорочення шкідливих викидів і обмеження глобального потепління до 2050 року. Сьогодні людство переступає межу нових технологій переміщення людини в просторі.
Читати всi >>>
Курс валют
Курс валют на портале Finance.UA