Європейці допоможуть сільській молоді знайти власну справу

Проект із запровадження самозайнятості сільської молоді за європейським досвідом стартував на Вінниччині. Знизити рівень безробіття та сприяти розвитку підприємницького потенціалу серед сільської молоді, віком 18–30 років, – таку мету ставлять його ініціатори. "JOURNEY" ("Спільні зусилля з об'єднання мереж підприємницької молоді із сільської місцевості") презентували у Вінниці представники партнерських організацій з Італії, Польщі, Франції, Азербайджану, Грузії. Реалізувати задуману справу планують протягом двох років за співфінансування Євросоюзу, зокрема, програми ERASMUS+.

– Третина молоді віком до 28 років у селах нашої області є безробітними, – наголосив під час презентації перший заступник голови Вінницької ОДА Андрій Гижко. – Серед них 80 відсотків мають вищу освіту, однак не можуть реалізуватися у сільській місцевості. У пошуку роботи виїжджають у міста. Внаслідок чого змінюється демографічна ситуація. Якщо у 1991-му в сільській місцевості проживало 54% мешканців краю, то нині на 10% менше. Натомість число міських жителів збільшилося до 56%.

За словами посадовця, обласна влада підтримає ідею, запропоновану європейцями. "Нам потрібні нові нестандартні підходи, дізнатися про них допоможе запровадження проекту, а також ознайомлення з досвідом безпосередньо у країнах-учасницях проекту, у чому запевняють його організатори", – додав Андрій Гижко.

Передбачено створення навчальної платформи та Клубу молодих підприємців, що стане майданчиком для залучення досвіду зайнятості та самореалізації молоді, набутого у країнах Європи.

Віктор СКРИПНИК.

golos.com.ua