ЛИПОВЕЦЬКИЙ ВІСНИК плюс Четвер, 21 січня, 03:39

У 2019 році на Вінниччині відкриють 8 дитячих садочків
Четвер, 25 квітня 2019, 14:47

24 квітня, у приміщенні Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації відбулась прес-конференція в.о. директора Департаменту освіти і науки ОДА Володимира Буняка щодо урядової підтримки концепції Нової української школи та забезпечення освітніх закладів швидкісним інтернетом. Під час прес-конференції значна увага була приділена ключовим напрямкам реформування освітньої системи.

За словами Володимира Буняка, в 794 закладах загальної середньої освіти області навчаються 161,7 тис. учнів. Натомість, 785 закладів дошкільної освіти охоплюють 55,7 тис. дітей.

На сьогодні одним із основних завдань всеукраїнського рівня є поступова ліквідація черг до ДНЗ. На Вінниччині в черзі до дошкільних навчальних закладів перебувають 1416 дітей. Ще кілька років тому, починаючи з 2016 року,  черга становила майже 2000 дошкільнят.

«Цьогоріч ми плануємо відкрити 8 закладів дошкільної освіти, в яких буде створено понад 545 місць. Враховуючи такі темпи, проблема черг до дитячих садочків поступово буде вирішена», - зазначив Володимир Буняк.

Під час прес-конференції Володимир Буняк також поінформував про втілення концепції Нової української школи. Зокрема, у 2018 році для НУШ було придбано 226 фабрик друку на загальну суму 6,7 млн. грн.

«У минулому році було запроваджено навчання вчителів на базі Вінницької академії неперервної освіти. До Нової української школи вдалося підготувати всіх освітян області. Загалом, ця цифра складає близько 6000 вчителів. Для підвищення ефективності навчання також було створено три інноваційних навчально-тренінгових класи на суму 1,6 млн грн. Один із них знаходиться у Вінницькій академії неперервної освіти, інші – у Вінницькому гуманітарно-педагогічному коледжі імені Михайла Грушевського та у Вінницькому обласному гуманітарно-педагогічному коледжі відповідно», - розповів Володимир Буняк.

У цьому році 2800 учителів, які працюватимуть з першокласниками, вже пройшли курси на базі Вінницької академії неперервної освіти.

У червні поточного року розпочнеться навчання 6000 учителів, які викладатимуть у 3 і 4 класах.

Під час зустрічі посадовець також підкреслив, що концепція НУШ дозволяє чітко розмежувати повноваження у Законі України «Про освіту». Для контролю за рівнем якості освіти в області з нового навчального року буде створено Службу якості освіти, яка здійснюватиме інституційний аудит, державний нагляд, моніторинг роботи директорів шкіл, забезпечуватиме надання рекомендацій тощо.

«У минулому році на Нову українську школу було виділено 45,8 млн грн. Ці кошти були розподілені у наступному відсотковому співвідношенні: 40% від загальної суми  - на дидактичні матеріали (на один клас), 40% - на меблі (на кожного учня) і 20% - на комп’ютерну техніку школи.

Цьогоріч виділено 43,3 млн грн. освітньої субвенції. Розподіл коштів виглядає таким чином: 25% - на дидактичні матеріали, 40% - на меблі і 35% - на закупівлю комп’ютерного обладнання для школи. Зазначена сума була розподілена та передана на місця, відповідно до розпорядження голови обласної державної адміністрації», - зазначив Володимир Буняк.

 

Джерело:
https://vinbazar.com/news/suspilstvo/u-2019-rotsii-na-vinnichchini-vidkriyut-8-dityachih-sadochkiv
Статті
Три вінницькі університети потрапили до ТОП-50 в Україні
Оприлюднено щорічний рейтинг українських університетів. Загалом оцінили понад 200 навчальних закладів освіти. До переліку увійшли п’ять вишів Вінниці. Рейтинг підготував загальнонаціональний портал Освіта.ua.
Соціологи визначили фаворитів на позачергових виборах до Верховної Ради по 18 округу
Павло Довгань: нове обличчя старого регіонала Калетника
23-річний Павло Довгань використовує 73-відсотковий рейтинг Зеленського, аби пропхати до Верховної Ради 70-річного Григорія Калетника.
Читати всi >>>
Курс валют
Курс валют на портале Finance.UA