ЛИПОВЕЦЬКИЙ ВІСНИК плюс Неділя, 21 квітня, 23:47

Червоний захід: за рік тепличні томати подешевшали в 2,5 рази, виробники рятуються експортом
П'ятниця, 03 серпня 2018, 17:05

Практично весь обсяг українських тепличних томатів в даний час йде на експорт. Покупця за кордоном доводиться шукати через низькі темпи збуту всередині країни, повідомляє EastFruit.

На вітчизняному ринку основна пропозиція складає томат відкритого грунту. Причому і ця пропозиція є надмірною, адже до збору врожаю приступили практично у всіх регіонах.

Продавати урожай фермери готові навіть по 3 грн / кг або приблизно 0,11 $ / кг.

Фактично у виробників тепличної продукції немає інших варіантів, крім як експортувати. Щоб стимулювати зарубіжний попит, вони змушені вдаватися до знижок. Тому за одну тільки минулий тиждень томат подешевшав приблизно на 40%. Станом на 29 липня комбінати відвантажували продукцію по 6-8 грн / кг.

Якщо порівняти з минулим роком, то зараз тепличні томати продають в 2,5 рази дешевше. При цьому виробники побоюються ще більшого зниження цін на свої овочі.

До слова, за перше півріччя 2018 року експорт українських томатів склав 3,6 тис. Т. Це на 26% менше, ніж за аналогічний період минулого року. У доларовому вираженні експорт в порівнянні з торішнім знизився лише на 13%, до $ 4,8 млн.

В цілому ж Україна залишається нетто-імпортером тепличних овочів в зимовий період, і зазвичай різко збільшує їх експорт в період з квітня по листопад.

 

agroday.com.ua

Статті
Руслан Демчак: відмова від обраного курсу держави – загрожує згортанням медичної реформи
Найбільше звернень у мої громадські приймальні надходить щодо питань  матеріальної допомоги на лікування. Тому вирішив описати суть та перспективи медичної реформи в країні щоб пояснити, що ми можемо втратити.
Победа Зеленского на Винниччине – это реванш Калетника

Долгое время, несмотря на старт предвыборной кампании, молодая команда Владимира Зеленского не торопилась с объявлением фамилии руководителя штаба Винницкой области. По замыслу технологов кандидата-артиста это был человек, ранее не была в политике.

Как выяснилось и за руководителем областного штаба Зеленского, и за куратором региона, и по самым костяком команды Зе торчат уши известного и очень опытного политика, регионала Григория Калетника. Отца сбежавшего в Москву Игоря Калетника – того самого самого молодого генерала Таможни и первого замглавы парламента времен Януковича. Владелец винницкого «зеленого змия», хозяин винницкого «зеленого вуза» в Винницкой сделал ставку на Зеленского. Все зе: логично.

ЕЛЕКТРОМОБІЛізація!!!
Людство стоїть на порозі керованого термоядерного холодного синтезу. А використання енергії сонця, вітру та води стало не просто реальністю, а глобальним трендом, котрий ліг в основу Паризької угоди зі скорочення шкідливих викидів і обмеження глобального потепління до 2050 року. Сьогодні людство переступає межу нових технологій переміщення людини в просторі.
Читати всi >>>
Курс валют
Курс валют на портале Finance.UA