ЛИПОВЕЦЬКИЙ ВІСНИК плюс Середа, 20 березня, 15:27

22 роки перемовин: п’ять країн "поділили" Каспійське море
Четвер, 16 серпня 2018, 11:05

На саміті "каспійської п’ятірки" в казахстанському місті Актау президенти Росії, Казахстану, Азербайджану, Туркменістану та Ірану підписали спільну Конвенцію про правовий статус Каспійського моря.

Перемовини щодо цього документу тривали 22 роки, передає "Интерфакс".


Згідно з Конвенцією, кожна країна встановить на морі кордони власних територіальних вод, але шириною не більше ніж 15 морських миль. Вся інша площа водної поверхні перебуватиме у спільній власності. Так само будуть розподілені і дно та надра Каспійського моря.

Ще одним важливим пунктом стане те, що на цьому морі буде заборонена дислокація Збройних сил інших держав.


Всі країни спільно несуть відповідальність за безпеку та екологічний стан Каспійського моря.

Тепер кожна з країн повинна ратифікувати цю Конвенцію. Робота над нею тривала із 1996 року через постійні суперечки між прибережними державами. Зокрема однією з основних проблем було вирішення, чи застосовувати щодо Каспійського моря Конвенцію ООН із морського права або ж діяти згідно з правилами щодо транскордонних озер, оскільки саме Каспійське море фактично є величезним озером.

tsn.ua

Статті
ЕЛЕКТРОМОБІЛізація!!!
Людство стоїть на порозі керованого термоядерного холодного синтезу. А використання енергії сонця, вітру та води стало не просто реальністю, а глобальним трендом, котрий ліг в основу Паризької угоди зі скорочення шкідливих викидів і обмеження глобального потепління до 2050 року. Сьогодні людство переступає межу нових технологій переміщення людини в просторі.
Что нужно сделать Украине для создания умных городов?
Умные технологии все чаще на слуху — часы, бытовая техника, дома и даже целые города... За ними — будущее. Более того — и настоящее тоже. Ведь они среди нас и развиваются так же стремительно, как и интернет вещей (IoT). И невозможно не заметить, как они воздействуют на муниципальные услуги по всему миру
Как не нужно действовать в кризисной ситуации: чему неаграриев может научить распространение вируса АЧС
Практически ежедневные сообщения из регионов Украины об очередной вспышке африканской чумы свиней (АЧС) любому человеку не из агробизнеса хочется как можно быстрее пролистать и забыть. Но если посмотреть на ситуацию со стороны, в ней можно увидеть не только несчастных свиней, но и кейсы для антикризисной работы любого бизнеса

Читати всi >>>
Курс валют
Курс валют на портале Finance.UA