ЛИПОВЕЦЬКИЙ ВІСНИК плюс Четвер, 20 червня, 06:27

22 роки перемовин: п’ять країн "поділили" Каспійське море
Четвер, 16 серпня 2018, 11:05

На саміті "каспійської п’ятірки" в казахстанському місті Актау президенти Росії, Казахстану, Азербайджану, Туркменістану та Ірану підписали спільну Конвенцію про правовий статус Каспійського моря.

Перемовини щодо цього документу тривали 22 роки, передає "Интерфакс".


Згідно з Конвенцією, кожна країна встановить на морі кордони власних територіальних вод, але шириною не більше ніж 15 морських миль. Вся інша площа водної поверхні перебуватиме у спільній власності. Так само будуть розподілені і дно та надра Каспійського моря.

Ще одним важливим пунктом стане те, що на цьому морі буде заборонена дислокація Збройних сил інших держав.


Всі країни спільно несуть відповідальність за безпеку та екологічний стан Каспійського моря.

Тепер кожна з країн повинна ратифікувати цю Конвенцію. Робота над нею тривала із 1996 року через постійні суперечки між прибережними державами. Зокрема однією з основних проблем було вирішення, чи застосовувати щодо Каспійського моря Конвенцію ООН із морського права або ж діяти згідно з правилами щодо транскордонних озер, оскільки саме Каспійське море фактично є величезним озером.

tsn.ua

Статті
На Вінниччині виписано 53 тисячі електронних рецептів у рамках програми «Доступні ліки»
Про це поінформувала заступник директора Департаменту охорони здоров'я ОДА Надія Марусяк під час щотижневої наради, яка відбулась сьогодні, 23 квітня, під керівництвом голови облдержадміністрації Валерія Коровія.
Руслан Демчак: відмова від обраного курсу держави – загрожує згортанням медичної реформи
Найбільше звернень у мої громадські приймальні надходить щодо питань  матеріальної допомоги на лікування. Тому вирішив описати суть та перспективи медичної реформи в країні щоб пояснити, що ми можемо втратити.
ЕЛЕКТРОМОБІЛізація!!!
Людство стоїть на порозі керованого термоядерного холодного синтезу. А використання енергії сонця, вітру та води стало не просто реальністю, а глобальним трендом, котрий ліг в основу Паризької угоди зі скорочення шкідливих викидів і обмеження глобального потепління до 2050 року. Сьогодні людство переступає межу нових технологій переміщення людини в просторі.
Читати всi >>>
Курс валют
Курс валют на портале Finance.UA