ЛИПОВЕЦЬКИЙ ВІСНИК плюс Субота, 19 вересня, 22:45

У Триполі запровадили надзвичайний стан, з в'язниці втекли близько 400 осіб
Вівторок, 04 вересня 2018, 12:15

Близько 400 ув'язнених втекли з в'язниці у лівійській столиці Триполі ввечері у неділю, 2 вересня. Ув'язнені здійняли заколот у в'язниці Айн-Зара та зрештою змусили охоронців відкрити ворота та випустити їх на свободу, повідомляє агенція Reuters.

Ця в'язниця розташована у південній частині Триполі, на території, де упродовж останнього тижня точаться запеклі бої між ворогуючими озброєними угрупуваннями.

У зв'язку зі складною ситуацією у місті уряд Лівії, який підтримує Організація Об'єднаних Націй, оголосив у неділю надзвичайний стан у столиці країни з метою захисту цивільного населення. За офіційними даними, протягом останнього тижня внаслідок бойових дій загинули щонайменше 49 осіб, серед яких багато цивільних. Ще близько 130 осіб отримали поранення, інформує агенція dpa.

Минулої середи, 29 серпня, за посередництва ООН між ворогуючими угрупуваннями було досягнуто домовленості про перемир'я, проте воно протривало недовго.

Нині Лівія є розділеною між двома ворогуючими урядами - кабінетом національної єдності у Триполі, який був сформований за підтримки ООН, а також урядом повстанців у місті Тобрук на сході країни. Озброєні групи продовжують боротьбу за контроль над різними частинами країни. Крім того, в Лівії активну терористичну діяльність здійснює угруповання "Ісламська держава". Хаос у Лівії панує з 2011 року, коли в результаті повстання був повалений і вбитий диктатор країни Муаммар Каддафі.

 

www.dw.com

Статті
Три вінницькі університети потрапили до ТОП-50 в Україні
Оприлюднено щорічний рейтинг українських університетів. Загалом оцінили понад 200 навчальних закладів освіти. До переліку увійшли п’ять вишів Вінниці. Рейтинг підготував загальнонаціональний портал Освіта.ua.
Соціологи визначили фаворитів на позачергових виборах до Верховної Ради по 18 округу
Павло Довгань: нове обличчя старого регіонала Калетника
23-річний Павло Довгань використовує 73-відсотковий рейтинг Зеленського, аби пропхати до Верховної Ради 70-річного Григорія Калетника.
Читати всi >>>
Курс валют
Курс валют на портале Finance.UA