ЛИПОВЕЦЬКИЙ ВІСНИК плюс Четвер, 20 червня, 06:17

Топ-10 продуктів, корисних для печінки
П'ятниця, 18 січня 2019, 10:40

Печінка є одним із життєво важливих органів. Без неї не відбуватиметься обмін речовин й не виводитимуться токсини. На стан печінки значним чином впливає харчування.

Вживання нездорової їжі призводить до того, що орган перевантажується й починає гірше справлятися з токсинами й жирами. Виправити ситуацію можна ввівши в раціон корисні для печінки продукти. Перелік таких надав DOCTOR NDTV.

1. Яблука. Містять речовини, здатні виводити токсини з травного тракту, тим самим полегшуючи роботу печінці.

2. Капустяні. Особливо корисними є цвітна капуста й броколі. Такі овочі допомагають печінці виробляти більше ферментів, необхідних для нормальної роботи цього органу й правильного метаболізму. Ці речовини здатні нейтралізувати канцерогени й пришвидшити виведення із організму токсинів.

3. Часник. Він посилюю дію печінкових ферментів, завдяки чому токсини з організму виводяться швидше. Також часник містить у собі органічні сполуки, які сприяють очищенню й самої печінки.

4. Куркума. Ці прянощі також покращують дію ферментів печінки й тим самим сприяють природній детоксикації організму.

5. Зелені листові овочі. У них міститься речовина, здатна нейтралізувати токсини в кровотоку. До найкорисніших належить шпинат, листя салату, капуста кале й листова гірчиця.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні найвища смертність через неправильне харчування - вчені

6. Горіхи. Вони є цінним джерелом омега-3 жирних кислот, які покращують роботу печінки й запобігають накопиченню в організмі аміаку.

7. Зелений чай. Такий напій є багатим на антиоксиданти. Ці речовини нормалізують стан печінки й допомагають їй краще працювати.

8. Рослинна олія. Вона є джерелом жирів, здатних вбирати в себе небезпечні токсини й за рахунок цього полегшувати роботу печінці. Особливо корисними є оливкова, лляна й конопляна.

9. Лимони. Наявний у них вітамін С змушує печінку виробляти більше ферментів. Це допомагає організму швидше знешкодити утворені в ньому токсини. Щоб стимулювати роботу печінки варто вранці з'їдати шматочок лимону або ж випивати невелику кількість щойно вичавленого лимонного соку.

10. Зернові культури. Ці продукти також забезпечують природне очищення організму від токсинів. Особливо рекомендується ввести в раціон пшоно й гречку.

Раніше назвали 7 ознак того, що слід обстежити печінку. Зазвичай їх ігнорують, сприймаючи за дещо несуттєве. Однак насправді ці симптоми можуть свідчити про ураження печінки, за якого відсутність вчасної медичної допомоги призводить до невідворотних наслідків.

gazeta.ua

Статті
На Вінниччині виписано 53 тисячі електронних рецептів у рамках програми «Доступні ліки»
Про це поінформувала заступник директора Департаменту охорони здоров'я ОДА Надія Марусяк під час щотижневої наради, яка відбулась сьогодні, 23 квітня, під керівництвом голови облдержадміністрації Валерія Коровія.
Руслан Демчак: відмова від обраного курсу держави – загрожує згортанням медичної реформи
Найбільше звернень у мої громадські приймальні надходить щодо питань  матеріальної допомоги на лікування. Тому вирішив описати суть та перспективи медичної реформи в країні щоб пояснити, що ми можемо втратити.
ЕЛЕКТРОМОБІЛізація!!!
Людство стоїть на порозі керованого термоядерного холодного синтезу. А використання енергії сонця, вітру та води стало не просто реальністю, а глобальним трендом, котрий ліг в основу Паризької угоди зі скорочення шкідливих викидів і обмеження глобального потепління до 2050 року. Сьогодні людство переступає межу нових технологій переміщення людини в просторі.
Читати всi >>>
Курс валют
Курс валют на портале Finance.UA